top of page

PSYCHOLOG DZIECIĘCY -
DIAGNOZA I TERAPIA DZIECKA

Nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna powstała po to, by pomagać osobom, które na co dzień zmagają się z problemami natury psychologicznej. Swoją ofertę diagnozy i terapii kierujemy przede wszystkim do najmłodszych, nawet kilkuletnich pacjentów, ale dorośli również mogą z niej skorzystać. Psychologia dziecięca to bardzo rozbudowana dziedzina, dlatego zakres usług dla dzieci świadczonych przez naszych psychologów jest równie szeroki. Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz zdecydować się na nasze wsparcie.

W jakich sytuacjach psycholog dziecięcy może pomóc?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, z jak różnorodnymi problemami mogą borykać się dzieci i młodzież oraz jak wymagająca jest ich diagnoza psychologiczna. Stres, stany lękowe, depresja, nocne moczenie, problemy ze złością czy zaniżona samoocena to tylko niektóre z tych trudności. W każdym z tych przypadków psychologia dziecięca stanowi nieocenioną pomoc i ułatwia powrót do normalnego funkcjonowania.

Psycholog dziecięcy okazuje się niezbędny również przy diagnozie i terapii takich problemów psychologicznych jak ADHD, PTSD, a także zespół Aspergera i inne zaburzenia z zakresu spektrum autyzmu.

Jak wygląda diagnoza psychologiczna dziecka i na czym polega terapia poznawczo-behawioralna?

Każdy psycholog dla dzieci musi kierować się przede wszystkim dobrem swoich małych pacjentów. Diagnoza psychologiczna dziecka powinna być przeprowadzana z najwyższą delikatnością i wyczuciem. Nasi specjaliści w swojej pracy bazują przede wszystkim na terapii poznawczo-behawioralnej. Jej celem jest wpłynięcie na komfort życia poprzez zmianę sposobu myślenia i zachowania. Kluczową rolę odgrywa tu nawiązanie dobrych relacji z pacjentem i wzbudzenie jego zaufania.

Decydując się na współpracę z naszymi psychologami dziecięcymi, masz pewność, że Twoja pociecha będzie pod właściwą opieką. To szeroko wykwalifikowani specjaliści z dziedziny psychologii, z dużą wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim z doskonałym podejściem do swoich najmłodszych pacjentów.

 

bottom of page